Piotr Kluz człowiek z charyzmą!

Wszystko w Twoich rękach, życie to twoja historia. Spraw by był piękna. Bądź dobrym człowiekiem i działaj w zgodzie z prawem tak jak to czyni Piotr Kluz. Człowiek, który swoimi czynami sprawia ,że świat staje się znacznie piękniejszy.

Piotr Kluz może poszczycić się tym ,że swoja wiedzę zdobywał na wielu znanych uczelniach. Kompetencja i rzetelność to jego drugie imię. Inteligencja i duża znajomość prawa powodują, że jest osobą godną zaufania.

Został on wybrany jako jedna z osób która mogłaby komunikować się z nami maluczkimi i pomógł nam w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące działania naszych polskich sądów.

Zagrzmiało gdy zaczęły się pogłoski a jakoby mających nastąpić zmianach dotyczących między innymi obrączkowania przestępców. Piotr Kluz odpowiada, że takie reformy spowodują znaczne zmniejszenie kosztów w zakresie sądownictwa. Wiadomo, że każde utrzymanie przestępcy jest dość drogie. Polski w tej chwili nie stać by zwykły obywatel utrzymywał zwykłego zbira. Świat idzie do przodu dlatego jak podkreśla Piotr Kluz takie rozwiązanie byłoby innowacyjne i zarazem wprowadziło ład w prawie polskim. Wiadomo, że to co nieznane często nas przeraża ale jest to rozwiązanie na miarę nowoczesnego Państwa. W innych narodowościach ten system doskonale się sprawdza, a więc w Polsce również z pewnością ten system zdałby egzamin. Takie rozwiązanie jak podkreślają psychologowie znacznie wpływa na proces resocjalizacji skazanego.

W ostatnio przeprowadzonym wykładzie Piotr Kluz porusza newralgiczny dość problem dotyczący wieku sprawcy w orzecznictwie sądowym. Jak podkreśla jest to dość poważny problem dotyczący niejednoznacznego orzecznictwa. Pojawia się zatem pytanie , kto to jest tak naprawdę osoba pełnoletnia, od kiedy młody człowiek powinien być traktowany jak dorosły. Te luki w prawie naprawdę są duże a zmiany w prawie spowodowałyby znaczne udogodnienia.

W przeprowadzonym niedawno wywiadzie dostępnym na http://www.eutw.edu.pl/2018/02/wyklad-sedziego-so-piotra-kluza/ Piotr Kluz podkreśla jak dużym pi często zaniedbywanym i kolokwialnie mówiąc zamiatanym pod dywanik problemem jest przemoc wobec kobiet. Jak często nie zdajemy sobie sprawy ,że u naszego sąsiada za ścianą kobieta traktowana jest przez swojego partnera jak worek treningowy . Na szczęście coraz większa jest świadomość obywateli spowodowana chociażby z racji trwania dyskusji na temat maltretowanych kobiet. Jest szansa ,że ta sytuacja diametralnie ulegnie zmianie a kobiety będą traktowane z szacunkiem a każda napaść na ich bezpieczeństwo ostro karane. Mówi nie wobec maltretowanych kobiet. Kobiety jak mówi Piotr Kluz mówią dość wobec przemocy!