Weryfikacja systemu sprawiedliwości drogę do sukcesu !

Każde działanie publicznej instytucji powinno  być poddawane weryfikacji jest to niezbędne wobec działania każdej komórki szczególnie jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości jak mówi Piotr Kluz. Szczególnie zawód sędziego powinien być poddawany takiej lustracji. W dzisiejszym świecie jest to bardzo ważne ponieważ często dochodzi do malwersacji finansowych. Dlatego wobec wszelakich standardów europejskich jest to norma  i konieczność.

Taka kontrola jest niezbędna by cały system działał sprawnie i bez problemów. Cykliczna lustaracja jest niezbędna jak twierdzi Piotr Kluz.

Niestety niektórzy sędziowie buntują się przeciwko takim rozwiązaniom. Piotr Kluz uspokaja i mówi ,że takie działania mają na celu wyłącznie usprawnienie działania tej komórki.

Kryteria sa różne wobec oceny sędziów. Przede wszystkim chodzi o cykliczne sprawdzanie i weryfikacje pracy. Każdy sędzia który postepuje negatywnie i łamie prawo powinien zostać usunięty z miejsca pracy. Dla nas ludzi oznacza to spokojny sen bowiem tylko nieskorumpowany sąd działa sprawnie i my ludzie możemy korzystać z jego usług http://www.eutw.edu.pl/2018/02/wyklad-sedziego-so-piotra-kluza/t . Każda osoba ,która zajmuję stanowisko sędziowskie powinna zdawać sonie sprawę,że taka kontrola jest nieodzowna i w niektórych państwach europejskich działa od lat.

Praca sędziów powinna być pod ścisła oceną. Wynika to wyłącznie z tego jak twierdzi Piotr Kluz ze specyfikacji tego zawodu jak i podatności na skorumpowanie dlatego wedle standardów europejskich konieczne jest wprowadzenie okresowej oceny sędziów.

Oczywiście w tej chwili praca braci sędziowskiej również poddawana jest weryfikacji ale jest to trochę zbyt płytkie. Takie działania oczywiści e budza wiele kontrowersji. Wedle niektórych srodowisk jest to wkraczenie trochę na droge prywatności ale sędzia powinien zdawać sobie sprawę ze ze względu na zajmowane stanowisko taka lustarcja jest konieczna i nieodzowna.

Piotr Kluz twierdzi,ze każdy sędzia który ma zamiar awansować powinien być poddany takiej weryfikacji i nie chodzi tu o jego całkowita inwiligację ale o usunięcie ze środowiska sędziowskiego nieuczciwych ludzi. Oprócz lustracji samych sędziów weryfikacji powinien być poddany również cały wymiar sprawiedliwości. Chodzi tu przede wszystkim o wyłapanie wszelakich niedociągnięć w działaniu wymiaru sprawiedliwości i w razie znalezienia jakich problemów zaradzeniu nim. Państwo działające ze sprawnym systemem sędziowskim działa bez zarzutów. Każdy może poczuć się dzięki temu bezpiecznie i wpływa to na znaczny komfort życia. Tylko sprawny, nieskorumpowany system doprowadzi do tego że kążdy obywatel będzie czuł komfort psychiczny i będzie niezeżnym obywatelem.